Javascript DHTML Drop Down Menu Powered by dhtml-menu-builder.com
 


W3C Mode:
decrease text
default text
increase text

BAHASA INGGERIS
 
 
Struktur Organisasi

Majlis Daerah Lubok Antu mempunyai seorang Pengerusi, seorang Timbalan Pengerusi dan seramai dua puluh enam orang Ahli-Ahli Majlis yang dilantik oleh Yang Dipertua Negeri Sarawak di bawah seksyen 12, Local Authorities Ordinance,1996. Mereka bertanggungjawab mengubal dasar-dasar Majlis serta proses membuat keputusan.

Sebanyak lima buah jawatankuasa dan sebuah lembaga telah ditubuhkan bagi memudahkan perjalanan tugas.

Jawatankuasa-jawatankuasa dan lembaga tersebut ialah:

i.
Jawatankuasa Mesyuarat Penuh Ahli-ahli Majlis
ii.
Jawatankuasa Mesyuarat Kewangan dan Perjawatan
iii.
Jawatankuasa Mesyuarat Kesihatan Awam dan Perlesenan;
iv.
Jawatankuasa Mesyuarat Kerja Raya dan Trafik;
v.
Jawatankuasa Mesyuarat Keindahan Bandar, Persekitaran dan Pelancongan

Mesyuarat Majlis (atau "ordinary meeting") diadakan pada tarikh dan masa yang ditetapkan dari masa ke semasa dan ia diadakan tidak kurang daripada empat kali setahun. Selain itu, Pengerusi Majlis juga boleh, pada bila-bila masa memanggil secara bertulis supaya diadakan suatu mesyuarat khas (atau "special meeting") dengan kehadiran tidak kurang daripada satu pertiga Ahli-ahli Majlis bagi membincangkan suatu perkara tertentu.

Jentera pentadbiran Majlis diketuai oleh Setiausaha. Ia bertanggungjawab memberi nasihat dan melaksanakan dasar-dasar yang ditentukan dan arahan-arahan Pihak Berkuasa Tempatan. Beliau dibantu oleh empat puluh tujuh anggota kumpulan sokongan Majlis.



Nama dan Jawatan Pentadbir serta Ketua Bahagian
SETIAUSAHA
[Pegawai Tadbir, N41]
En. Ignatius Jinnie Bunyau
bilong
KETUA BAHAGIAN KESIHATAN AWAM
( Penolong Pegawai Kesihatan Persekitaran, U32 )
En. Bilong Anak Engkas
Tel: 083 – 563511
doris
KETUA BAHAGIAN PERBENDAHARAAN
( Penolong Akauntan, W27 )
Pn. Doris Anak Henry
Tel: 083: 563148
ngali
KETUA BAHAGIAN PENTADBIRAN
( Pembantu Tadbir (P/O) N22
En. Ngali Anak Nyegang
Tel: 083 – 563015
victor

KETUA BAHAGIAN KERJA RAYA
( Juruteknik (Awam) J22 )
En. Victor Lloyd Simon
Tel: 083 – 563514

avyner
KETUA BAHAGIAN PENILAIAN DAN KADARAN
( Pembantu Penilaian, W22 )
En. Avyner Jen Manggai
Tel: 083 – 563513
KETUA BAHAGIAN PENGUATKUASA
[Pembantu Penguatkuasa, N 17]
(En. Jee Jit Shin)
Tel. No.:083-563511
KETUA BAHAGIAN PERPUSTAKAAN
[Pembantu Perpustakaan S 22 (KUP)]
(Cik Toh Wan Leng)
Tel. No.:083-563173
Pegawai Menguasa,
Pejabat Kecil Lubok Antu
[Pembantu Tadbir (P/O), N 17]
(En. Mussin ak. Panyin)
Tel. No.:083-584107
CIO
[Pembantu Tadbir (P/O), N 22 (KUP)]
(En. Kon Jew Kong)
Tel. No.:083-563015
awg
WEBMASTER
( Pembantu Tadbir (P/O) N17 )
En. Awang Said Bin Awang Dollah
Tel: 083 – 563015
KAKITANGAN BARU
bilong
Penolong Pegawai Kesihatan Persekitaran, U32
Bilong Anak Engkas
doris
Penolong Akauntan, W27
Doris Anak Henry
avyner
Pembantu Penilaian, W22
Avyner Jen Manggai Anak Ignatius
victor
Juruteknik (Awam) gred J22
Victor Lloyd Anak Simon
KAKITANGAN YANG TELAH BERPINDAH
joseph
Joseph Siew Uh Huat
Penolong Pegawai Kesihatan Persekitaran Gred U32
Berpindah ke Majlis Perbandaran Sibu pada 16 Jun 2014
tay
Tay Hang Pheng
Penolong Akauntan W27
Berpindah ke Majlis Perbandaran Padawan pada
16 Jun 2014
donelly
Donelly Deli Ak Merum
Penolong Pegawai Kesihatan Persekitaran Gred U29
Berpindah tugas ke Majlis Daerah Bau



Jawatankuasa Kewangan Dan Perjawatan 2014-2015


Bil.
Nama
Jawatan
1. Encik Jack Aman Luat, PPB, PPS Pengerusi
2. Cr. Gayih @ Agas Ak Thomas, ABS (PRS) Timbalan Pengerusi
3. Cr. Along Ak Merejon, ABS (PRS) Ahli
4. Cr. Chaong Ak Baringai (PRS) Ahli
5. Cr. Sim Kuang Hang (PRS) Ahli
6. Cr. Zainie Ak Aji (PRS) Ahli
7. Cr. Jampi Ak Tutong, ABS, PPN (PBB) Ahli
8. Cr. James Inggang Ak Bayang (PBB) Ahli
9. Cr. Kunsil Ak Asun (PBB) Ahli
10. Cr. Robert Ak Anggai, ABS (PBB) Ahli
11. Cr.Karin Ak Bandang (SUPP) Ahli
12. Cr. Kujat Ak Tandang (SUPP) Ahli
13. Cr. Lai Chaw Soon (SUPP) Ahli
14. Cr. Nyambong Ak Maweng, PPA, PPS, PJM, ABS, AMN (SUPP) Ahli
15. Cr. Masir Ak Bitin, BBS (SPDP) Ahli
16. Cr. Wilson Allie Ak Banyie, BBS (SPDP) Ahli

Jawatankuasa Kesihatan Awam Pelesenan Dan Persekitaran 2014-2015

Bil.
Nama
Jawatan
1. Cr. Wilson Allie Ak Banyie, BBS (SPDP) Pengerusi
2. Cr. Kujat Ak Tandang, ABS (SUPP) Timbalan Pengerusi
3. Encik Jack Aman Luat, PPB, PPS Ahli
4. Cr. Gayih @ Agas Ak Thomas, ABS (PRS) Ahli
5. Cr. Jawa Ak Rejap (PRS) Ahli
6. Cr. Bangkong Ak Mawing, PPN (PRS) Ahli
7. Cr. Garoguk Ak Meliam (PRS) Ahli
8. Cr. Naka Ak Indap (PRS) Ahli
9. Cr. Sim Kuang Hang (PRS) Ahli
10. Cr. Tungku Ak Surik (PRS) Ahli
11. Cr. Imau Ak Gudor, BBS (PBB) Ahli
12. Cr. Robert Ak Anggai, ABS (PBB) Ahli
13. Cr. Weslley Bakak Ak Mawang (PBB) Ahli
14. Cr. Meritian Ak Melintang (SUPP) Ahli
15. Cr. Lai Chaw Soon (SUPP) Ahli
16. Cr. Nyanu @ Nyanau Ak Ramba (SUPP) Ahli
17. Cr. Albert Klinsing, ABS, BBS (SPDP) Ahli

Jawankuasa Pembangunan Komuniti & Pelancongan 2014-2015

Bil.
Nama
Jawatan
1. Cr. Gayih @ Agas Ak Thomas, ABS (PRS) Pengerusi
2. Cr. Albert Klinsing, ABS, BBS (SPDP) Timbalan Pengerusi
3. Encik Jack Aman Luat, PPB, PPS Ahli
4. Cr. Zainie Ak Aji (PRS) Ahli
5. Cr. Jawa Ak Rejap (PRS) Ahli
6. Cr. Along Ak Merejon, ABS (PRS) Ahli
7. Cr. Bangkong Ak Mawing, PPN (PRS) Ahli
8. Cr. Chaong Ak Baringai (PRS) Ahli
9. Cr. James Inggang Ak Bayang (PBB) Ahli
10. Cr. Henry Ak Crispin Limin (PBB) Ahli
11. Cr. Nadjel Richard (PBB) Ahli
12. Cr. Weslley Bakak Ak Mawang (PBB) Ahli
13. Cr. Engkabi Ak Jamu, ABS (SUPP) Ahli
14. Cr. Nyambong Ak Maweng, PPA,PPS, PJM, ABS, AMN (SUPP) Ahli
15. Cr. Rentap Ak Lidom (SUPP) Ahli
16. Cr. Nyanu @ Nyanau Ak Ramba (SUPP) Ahli
17. Cr. Ngindang Ak Labang (SPDP) Ahli

Jawatankuasa Kerja Awam Dan Pembangunan 2014-2015

Bil.
Nama
Jawatan
1. Cr. Jampi Ak Tutong, ABS, PPN (PBB)
Pengerusi
2. Cr. Naka Ak Indap, ABS (PRS)
Timbalan Pengerusi
3. Encik Jack Aman Luat, PPB, PPS
Ahli
4. Cr. Gayih @ Agas Ak Thomas, ABS (PRS)
Ahli
5. Cr. Garoguk Ak Meliam (PRS)
Ahli
6. Cr. Tungku Ak Surik (PRS)
Ahli
7. Cr. Imau Ak Gudor, BBS (PBB)
Ahli
8. Cr. Henry Ak Crispin Limin (PBB)
Ahli
9. Cr. Kunsil Ak Asun, BBS (PBB)
Ahli
10. Cr. Nadjel Richard (PBB)
Ahli
11. Cr. Engkabi Ak Jamu, ABS (SUPP)
Ahli
12. Cr. Karin Ak Bandang (SUPP)
Ahli
13. Cr. Meritian Ak Melintang (SUPP)
Ahli
14. Cr. Rentap Ak Lidom (SUPP)
Ahli
15. Cr. Masir Ak Bitin, BBS (SPDP)
Ahli
16. Cr. Ngindang Ak Labang (SPDP)
Ahli

Jawatankuasa Tender 2014-2015

Bil.
Nama
Jawatan
1. Encik Jack Aman Luat, PPB, PPS
Pengerusi
2. Cr. Gayih @ Agas Ak Thomas, ABS (PRS)
Timbalan Pengerusi
3. Cr. Bangkong Ak Mawing, PPN (PRS)
Ahli
4. Cr. Jampi Ak Tutong, ABS, PPN (PBB)
Ahli
5. Cr. Lai Chaw Soon, ABS (SUPP)
Ahli
6. Cr. Wilson Allie Ak Banyie, BBS (SPDP)
Ahli

Jawatankuasa Pembukaan Tender 2014-2015

Bil.
Nama
Jawatan
1. Cr. Nyambong Ak Maweng, PPA, PPS, PJM, ABS, AMN (SUPP)
Pengerusi
2. Cr. Imau Ak Gudor, BBS (PBB)
Timbalan Pengerusi
3. Cr. Kujat Ak Tandang, ABS (SUPP)
Ahli
4. Cr. Masir Ak Bitin, BBS (SPDP)
Ahli
5. Cr. Zainie Ak Aji (PRS)
Ahli









 
Admin Login
Privacy Policy / Copyright Notice / Security Notice
Projek Gemilang