Javascript DHTML Drop Down Menu Powered by dhtml-menu-builder.com
 


W3C Mode:
decrease text
default text
increase text

BAHASA MALAYSIA
 
 
Organisation Structure

Lubok Antu District Council is headed by a chairman, assisted by a vice chairman and 26 council members appointed by the Yang Dipertua Negeri Sarawak under section 12, Local Authorities Ordinance,1996. They are responsible for establishing the policies of the Council and for decision making.

There are five committees and a board to ensure the tasks of the councils are carried out smoothly.

These committees and board are:

i.
Jawatankuasa Mesyuarat Penuh Ahli-ahli Majlis
ii.
Jawatankuasa Mesyuarat Kewangan dan Perjawatan
iii.
Jawatankuasa Mesyuarat Kesihatan Awam dan Perlesenan;
iv.
Jawatankuasa Mesyuarat Kerja Raya dan Trafik;
v.
Jawatankuasa Mesyuarat Keindahan Bandar, Persekitaran dan Pelancongan

Ordinary council meetings are organised from time to time on stated time and date in not less than four times per year. The chairman can also call a special meeting at any time with an attendance of not less than 1/3 of the council members to discuss certain issues.

The administration of the council is headed by the Secretary. The Secretary is responsible for providing advices and enforcing policies and orders from the Local Authorities. He is assisted by 47 members of the council supporting groups.


Nama dan Jawatan Pentadbir serta Ketua Bahagian
SETIAUSAHA
[Pegawai Tadbir, N41]
En. Ignatius Jinnie Bunyau
doris
KETUA BAHAGIAN PENTADBIRAN
( Penolong Akauntan, W27 )
Pn. Doris Anak Henry
Tel: 083: 563148
bilong
KETUA BAHAGIAN KESIHATAN AWAM
( Penolong Pegawai Kesihatan Persekitaran, U32 )
En. Bilong Anak Engkas
Tel: 083 - 563511
victor

KETUA BAHAGIAN KERJA RAYA
( Juruteknik (Awam) J22 )
En. Victor Lloyd Simon
Tel: 083 - 563514

avyner
KETUA BAHAGIAN PENILAIAN DAN KADARAN
( Pembantu Penilaian, W22 )
En. Avyner Jen Manggai
Tel: 083 - 563513
KETUA BAHAGIAN PENGUATKUASA
[Pembantu Penguatkuasa, N 17]
(En. Jee Jit Shin)
Tel. No.:083-563511
KETUA BAHAGIAN PERPUSTAKAAN
[Pembantu Perpustakaan S 22 (KUP)]
(Cik Toh Wan Leng)
Tel. No.:083-563173
Pegawai Menguasa,
Pejabat Kecil Lubok Antu
[Pembantu Tadbir (P/O), N 17]
(En. Mussin ak. Panyin)
Tel. No.:083-584107
CIO
[Pembantu Tadbir (P/O), N 22 (KUP)]
(En. Kon Jew Kong)
Tel. No.:083-563015
awg
WEBMASTER
( Pembantu Tadbir (P/O) N17 )
En. Awang Said Bin Awang Dollah
Tel: 083 - 563015
KAKITANGAN BARU
bilong
Penolong Pegawai Kesihatan Persekitaran, U32
Bilong Anak Engkas
doris
Penolong Akauntan, W27
Doris Anak Henry
avyner
Pembantu Penilaian, W22
Avyner Jen Manggai Anak Ignatius
victor
Juruteknik (Awam) gred J22
Victor Lloyd Anak Simon
KAKITANGAN YANG TELAH BERPINDAH
joseph
Joseph Siew Uh Huat
Penolong Pegawai Kesihatan Persekitaran Gred U32
Berpindah ke Majlis Perbandaran Sibu pada 16 Jun 2014
tay
Tay Hang Pheng
Penolong Akauntan W27
Berpindah ke Majlis Perbandaran Padawan pada
16 Jun 2014
donelly
Donelly Deli Ak Merum
Penolong Pegawai Kesihatan Persekitaran Gred U29
Berpindah tugas ke Majlis Daerah Bau





Jawatankuasa Kewangan Dan Perjawatan 2014-2015

Bil.
Nama
Jawatan
1. Encik Jack Aman Luat, PPB, PPS Pengerusi
2. Cr. Gayih @ Agas Ak Thomas, ABS (PRS) Timbalan Pengerusi
3. Cr. Along Ak Merejon, ABS (PRS) Ahli
4. Cr. Chaong Ak Baringai (PRS) Ahli
5. Cr. Sim Kuang Hang (PRS) Ahli
6. Cr. Zainie Ak Aji (PRS) Ahli
7. Cr. Jampi Ak Tutong, ABS, PPN (PBB) Ahli
8. Cr. James Inggang Ak Bayang (PBB) Ahli
9. Cr. Kunsil Ak Asun (PBB) Ahli
10. Cr. Robert Ak Anggai, ABS (PBB) Ahli
11. Cr.Karin Ak Bandang (SUPP) Ahli
12. Cr. Kujat Ak Tandang (SUPP) Ahli
13. Cr. Lai Chaw Soon (SUPP) Ahli
14. Cr. Nyambong Ak Maweng, PPA, PPS, PJM, ABS, AMN (SUPP) Ahli
15. Cr. Masir Ak Bitin, BBS (SPDP) Ahli
16. Cr. Wilson Allie Ak Banyie, BBS (SPDP) Ahli

Jawatankuasa Kesihatan Awam Pelesenan Dan Persekitaran 2014-2015

Bil.
Nama
Jawatan
1. Cr. Wilson Allie Ak Banyie, BBS (SPDP) Pengerusi
2. Cr. Kujat Ak Tandang, ABS (SUPP) Timbalan Pengerusi
3. Encik Jack Aman Luat, PPB, PPS Ahli
4. Cr. Gayih @ Agas Ak Thomas, ABS (PRS) Ahli
5. Cr. Jawa Ak Rejap (PRS) Ahli
6. Cr. Bangkong Ak Mawing, PPN (PRS) Ahli
7. Cr. Garoguk Ak Meliam (PRS) Ahli
8. Cr. Naka Ak Indap (PRS) Ahli
9. Cr. Sim Kuang Hang (PRS) Ahli
10. Cr. Tungku Ak Surik (PRS) Ahli
11. Cr. Imau Ak Gudor, BBS (PBB) Ahli
12. Cr. Robert Ak Anggai, ABS (PBB) Ahli
13. Cr. Weslley Bakak Ak Mawang (PBB) Ahli
14. Cr. Meritian Ak Melintang (SUPP) Ahli
15. Cr. Lai Chaw Soon (SUPP) Ahli
16. Cr. Nyanu @ Nyanau Ak Ramba (SUPP) Ahli
17. Cr. Albert Klinsing, ABS, BBS (SPDP) Ahli

Jawankuasa Pembangunan Komuniti & Pelancongan 2014-2015

Bil.
Nama
Jawatan
1. Cr. Gayih @ Agas Ak Thomas, ABS (PRS) Pengerusi
2. Cr. Albert Klinsing, ABS, BBS (SPDP) Timbalan Pengerusi
3. Encik Jack Aman Luat, PPB, PPS Ahli
4. Cr. Zainie Ak Aji (PRS) Ahli
5. Cr. Jawa Ak Rejap (PRS) Ahli
6. Cr. Along Ak Merejon, ABS (PRS) Ahli
7. Cr. Bangkong Ak Mawing, PPN (PRS) Ahli
8. Cr. Chaong Ak Baringai (PRS) Ahli
9. Cr. James Inggang Ak Bayang (PBB) Ahli
10. Cr. Henry Ak Crispin Limin (PBB) Ahli
11. Cr. Nadjel Richard (PBB) Ahli
12. Cr. Weslley Bakak Ak Mawang (PBB) Ahli
13. Cr. Engkabi Ak Jamu, ABS (SUPP) Ahli
14. Cr. Nyambong Ak Maweng, PPA,PPS, PJM, ABS, AMN (SUPP) Ahli
15. Cr. Rentap Ak Lidom (SUPP) Ahli
16. Cr. Nyanu @ Nyanau Ak Ramba (SUPP) Ahli
17. Cr. Ngindang Ak Labang (SPDP) Ahli

Jawatankuasa Kerja Awam Dan Pembangunan 2014-2015

Bil.
Nama
Jawatan
1. Cr. Jampi Ak Tutong, ABS, PPN (PBB)
Pengerusi
2. Cr. Naka Ak Indap, ABS (PRS)
Timbalan Pengerusi
3. Encik Jack Aman Luat, PPB, PPS
Ahli
4. Cr. Gayih @ Agas Ak Thomas, ABS (PRS)
Ahli
5. Cr. Garoguk Ak Meliam (PRS)
Ahli
6. Cr. Tungku Ak Surik (PRS)
Ahli
7. Cr. Imau Ak Gudor, BBS (PBB)
Ahli
8. Cr. Henry Ak Crispin Limin (PBB)
Ahli
9. Cr. Kunsil Ak Asun, BBS (PBB)
Ahli
10. Cr. Nadjel Richard (PBB)
Ahli
11. Cr. Engkabi Ak Jamu, ABS (SUPP)
Ahli
12. Cr. Karin Ak Bandang (SUPP)
Ahli
13. Cr. Meritian Ak Melintang (SUPP)
Ahli
14. Cr. Rentap Ak Lidom (SUPP)
Ahli
15. Cr. Masir Ak Bitin, BBS (SPDP)
Ahli
16. Cr. Ngindang Ak Labang (SPDP)
Ahli

Jawatankuasa Tender 2014-2015

Bil.
Nama
Jawatan
1. Encik Jack Aman Luat, PPB, PPS
Pengerusi
2. Cr. Gayih @ Agas Ak Thomas, ABS (PRS)
Timbalan Pengerusi
3. Cr. Bangkong Ak Mawing, PPN (PRS)
Ahli
4. Cr. Jampi Ak Tutong, ABS, PPN (PBB)
Ahli
5. Cr. Lai Chaw Soon, ABS (SUPP)
Ahli
6. Cr. Wilson Allie Ak Banyie, BBS (SPDP)
Ahli

Jawatankuasa Pembukaan Tender 2014-2015

Bil.
Nama
Jawatan
1. Cr. Nyambong Ak Maweng, PPA, PPS, PJM, ABS, AMN (SUPP)
Pengerusi
2. Cr. Imau Ak Gudor, BBS (PBB)
Timbalan Pengerusi
3. Cr. Kujat Ak Tandang, ABS (SUPP)
Ahli
4. Cr. Masir Ak Bitin, BBS (SPDP)
Ahli
5. Cr. Zainie Ak Aji (PRS)
Ahli







 
Admin Login
Privacy Policy / Copyright Notice / Security Notice
Projek Gemilang